Cykl Księżyca przez znaki zodiaku

Cykl Księżyca przez znaki zodiaku

Księżyc ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, emocje i potrzeby

Rządzi nastrojami, które z natury rzeczy zmienne, tak jak i on. Nie oznacza to jednak, że należy je przez to ignorować, wręcz przeciwnie – mając świadomość tego jak w danej chwili Księżyc na nas wpływa możemy świadomie wybierać takie działania, które są zgodne z jego energią i dzięki temu uniknąć zmuszania się do czegoś co nam nie służy w danej chwili. Znając pozycję Księżyca w znaku zodiaku z wyprzedzeniem można zaplanować tydzień tak, by nastroje dnia nam sprzyjały i by uniknąć denerwowania się na siebie, że “znów nam się nie chce” wykonać założonego planu. By wypróbować jak ułatwia życie uwzględnianie rytmu księżycowego zachęcam do zapisania się do cotygodniowego newslettera z kalendarzem księżycowym na nadchodzący tydzień. Zapisać się można tutaj.

Księżyc w ciągu 27,32 dni przechodzi przez wszystkie 12 znaków zodiaku. Cykl ten, zwany miesiącem syderycznym lub gwiazdowym (więcej piszę o tym tutaj) często pozostaje w cieniu łatwiejszych do zaobserwowania faz księżyca. Z moich obserwacji wynika jednak, że niesłusznie! Księżyc przebywający w danym znaku mocno wpływa na nasze nastroje, nastawienia, to, że nam się “chce” lub “nie chce”, a dokładniej na to czego nam się w danym czasie chce 🙂 Cykl ten pokazuje więc zmienne tło wydarzeń, tło naszych nastrojów. 

Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że jak np. Księżyc jest w Byku, to mamy rzucić wszystko i poświęcić się relaksowi! To wciąż my tutaj podejmujemy decyzje i wybieramy priorytety. Jednak wiedza o tym, że fakt, że nam się aktualnie “nie chce” i że bardziej kusi nas dobry obiad niż nawet najbardziej inspirujący wysiłek umysłowy może mieć związek z pozycją Księżyca pozwala nam odpuścić sobie krytykowanie siebie i  frustrację. Co więcej pozwala również dostosować plany do naszych stanów emocjonalnych, tak by mniej walczyć ze sobą a więcej wykorzystywać możliwości. Czasem warto przystopować lub zająć się czymś innym, a czasem wręcz przeciwnie – przycisnąć ze świadomością, że dzisiejszy zapał do pracy nie będzie trwał wiecznie 🙂

To co tutaj opisuję dotyczy nas wszystkich. Księżyc zmienia znak co 2/3 dni i oznacza to pewne subtelne zmiany na poziomie globalnym. Przykładowo, gdy jest w Rybach część ludzi śpi na jawie, co oznacza spowolnienia, pomyłki, dziwną senną atmosferę, a gdy przechodzi do Barana nagle się wszyscy ożywiają, pojawia się akcja i kłótnie 😉 Astrologowie wiedzą, że mają tu również znaczenie aspekty, jakie robi Księżyc z planetami – kiedy ustawia się w sposób nieharmonijny np względem Marsa, to kłótnie mogą się pojawić i podczas pobytu w Rybach (takie sytuacje to jednak zazwyczaj tylko 2-3 godziny). Wystarczy jednak skupienie się na cyklu znaków zodiaku by wiele stało się jasne 🙂

Jak już pisałam wyżej, wiedzę o tym gdzie jest aktualnie Księżyc można czerpać z cotygodniowego darmowego newslettera, gdzie podaję pozycję Księżyca w najbliższym tygodniu, a także informuję o nadchodzących pełniach i nowiach, których opisy zamieszczam regularnie na blogu i na facebooku. 

Księżyc w znakach zodiaku

Księżyc w Baranie

Impuls do działania

Sprawy toczą się szybko a nastroje mogą być wybuchowe, dlatego warto pomyśleć o konstruktywnych sposobach na rozładowanie nadmiaru energii. Dobrym pomysłem jest wszelka aktywność fizyczna, ale też podejmowanie działań, które wymagają odwagi, szybkości działania i refleksu. Sprawy wymagające cierpliwości i chłodnego namysłu lepiej odłożyć na później. Jeśli zbierasz się od jakiegoś czasu do czegoś teraz może przyjść impuls do otwartego działania i ujawnienia swojego stanowiska…

Księżyc w Byku

Karmienie zmysłów

Czas na to by zwolnić tempo i przypomnieć sobie o swojej zmysłowej naturze. Księżyc w Byku zachęca do zmysłowego doświadczania świata, do korzystania z bogactwa smaków, zapachów, obrazów, dźwięków i dotyku. Ciesz się chwilą i pozwól sobie na odrobinę luksusu,  choćby miał to być ulubiony przysmak na deser, dobre wino, czy masaż zrobiony przez partnera. Dobrze też zrobi Ci teraz kontakt z naturą, ale bez szaleństw…

Księżyc w Bliźniętach:

ciekawość świata

Bardzo aktywny i inspirujący intelektualnie czas. Mamy głód nowych informacji, rozmów, poznawania nowych ludzi lub poszukiwania ciekawostek w Internecie. Dobrze zadbać o zaspokojenie swojej potrzeby ruchu i zmiany. Szybko się możemy nudzić i może nam sprawiać trudność utrzymanie uwagi tylko na jednym temacie lub na jednej osobie. Świetny czas na naukę nowych rzeczy i na podążanie za swoją ciekawością.

Księżyc w Raku:

Powrót do domu

Czas zwrócenia się do wnętrza i skupienia na tym co najbliższe sercu. Być może poczujesz w tym czasie wzmożoną chęć zatroszczenia się o najbliższych i ten czas temu sprzyja o ile tylko nasze własne potrzeby emocjonalne są zadbane. To czas kiedy jesteśmy szczególnie wrażliwi i ważne jest byśmy zadbali o bezpieczne emocjonalnie otoczenie, unikając sytuacji i osób, które często bywają dla nas raniące. 

Księżyc w Lwie:

Wyraź siebie!

W czasie gdy Księżyc był w Raku, czas sprzyjał temu by zadbać o Wewnętrzne Dziecko i otoczyć je troską, teraz daj mu przejąć inicjatywę! Zrób coś spontanicznego, tylko dla zabawy. Pozwól sobie na kreatywność, na zabawę konwencjami, odrobinę szaleństwa. Wspaniały czas na spotkania towarzyskie, romanse, imprezy i działania twórcze. Poczuj się Królem/Królową i ruszaj by podbić świat!

Księżyc w Pannie:

Owocna praca

Dobry czas na pracę i zajęcie się „przyziemnymi” obowiązkami. Łatwiej teraz skupić się na szczegółach i sprawach organizacyjnych. Łatwiej też przysiąść nad tym co zazwyczaj wydaje nam się zbyt nudne i rutynowe, posprzątać dom i wykonywać inne niezbyt widowiskowe, za to wymagające precyzji zadania. Nawet jeżeli czujesz opór przed taką pracą to odwlekanie jej może cię dużo bardziej zmęczyć.

Księżyc w Wadze:

W poszukiwaniu harmonijnych relacji

Na pierwszy plan wysuwają się nasze relacje i temat balansu pomiędzy różnymi sferami w życiu, pomiędzy dawaniem i braniem oraz pomiędzy twoimi potrzebami a potrzebami partnera (lub innych ważnych osób). Potrzebujemy towarzystwa i spotkań, ale jednocześnie wzrasta potrzeba dopasowania się do innych  i wrażliwość na ich opinię.

Księżyc w Skorpionie:

Spotkanie z Cieniem

Czas intensywnych doświadczeń w bliskich relacjach i w relacji z samym sobą. Jesteśmy teraz lepiej dostrojeni ukrytej i ciemniejszej strony rzeczywistości, łatwiej możemy skontaktować się z nagromadzonymi trudnymi emocjami, z żalem związanym z przeszłością, z lękiem przed przyszłością – i przejść przez proces wewnętrznej transformacji. Drogą do uwolnienia jest pozwolenie sobie na poczucie tego co naprawdę czuję i zaakceptowanie tego, że tak jest.

Księżyc w Strzelcu:

Otwierają się nowe przestrzenie!

Kiedy Księżyc przebywa w Strzelcu może nas trochę “nosić” – jesteśmy gotowi na przygody, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi i perspektyw. Wspaniały czas na podróże, zarówno te w przestrzeni fizycznej jak i te mentalne, kiedy wciąga nas lektura, surfujemy po Internecie w pogoni za czymś co nas interesuje, pogrążamy się w rozważaniach lub idziemy na wykłady lub warsztaty. Potrzebujemy teraz dużo aktywności, nowych doświadczeń, spotkań z ludźmi i bodźców intelektualnych. 

Księżyc w Koziorożcu:

Dokąd zmierzam?

Dobry czas na skupienie się na swoich celach i na wytrwałą pracę przy ich realizacji. Korzystanie z wibracji znaku Koziorożca jest jak wspinaczka górska: widzisz przed sobą cel i krok po kroku, ostrożnie i namysłem posuwasz się w jego kierunku. Jeżeli jednak zaczniesz patrzeć w dół możesz utknąć tam gdzie jesteś bojąc się zrobić krok. Tak więc ten czas daje okazje do wspięcia się wyżej i do progresu zawodowego, ale też może stanowić ryzyko popadnięcia w niepokój, pesymizm i samokrytykę.

Księżyc w Wodniku:

Zmiana perspektywy!

Przy Księżycu w Koziorożcu patrzyliśmy pod nogi, teraz czas unieść głowę i popatrzeć w gwiazdy! Dobry czas na spotkania z przyjaciółmi i aktywność w grupie osób dzielących te same zainteresowania. Teraz łatwiej możesz zobaczyć swoje życie i codzienne trudności z szerszej perspektywy, odnaleźć nieoczekiwane rozwiązania dla ciągnących się problemów i odkryć „o co w tym wszystkim chodzi”. Czas sprzyja też snuciu śmiałych wizji przyszłości i dzieleniu się nimi z przyjaciółmi.

Księżyc w Rybach:

Czas śnienia

Czas, kiedy lepiej sobie odpuścić nadmiar zadań i pozwolić sobie na wycofanie oraz odpoczynek. Starając się nadążyć ze wszystkim i wywiązać się z obowiązków możemy zauważyć, że świat nam nie sprzyja: rzeczy się gubią, ludzie się spóźniają i różne dziwne przypadki stają nam na drodze. Możemy też sami robić rzeczy irracjonalne, tracić poczucie tego co chcemy, co dla nas dobre, pozwalać by inni przekraczali nasze granice.

Moonset Newsletter Premium

Z kalendarzem księżycowym na każdy dzień

Cotygodniowa prognoza w stylu Moonset, czyli nie tylko to, co się jak ustawia na niebie, ale też czemu to sprzyja, jakie tematy może nam pomagać poodkrywać, jak sobie z tym radzić i czemu to wszystko służy.

W odróżnieniu od wersji Newslettera Free tutaj otrzymujesz pełny opis tego, co się dzieje w danym tygodniu dodatkowo wzbogacony tygodniowym Rozkładem Jazdy, czy rozpiską dotyczącą każdego dnia.

Dodatkowo informacje o moich nowych tekstach na blogu, o innych moich działaniach wydarzeniach, ofercie, poleceniach, czy promocjach. Będziesz też zapraszana/y do korzystania z moich nowych usług nieodpłatnie w ramach testów.

28 dni

PLN 11
  • Sposób by wypróbować Newsletter Premium przez jeden pełny cykl księżycowy. Dokładnie 4 tygodnie prognozy.

3 MIESIĄCE

PLN 29
  • Trzy cykle księżycowe z Newsletterem Premium by się rozsmakować w kosmicznych rytmach. Minimum 12 tygodniowych prognoz.

12 miesięcy

PLN 111
  • Dla tych co wiedzą czego chcą!
NAJTANIEJ