Wykład inicjujący serię Akademii Astrologii Pełni

już 6.10.22 o godzinie 19:00

Chcesz doświadczać swojego życia w pełni? Rozpoznawać, co jest dla Ciebie dobre i zaspokajać najgłębsze potrzeby?

Zapraszam Cię serdeczne – spotkamy się na Zoomie

Gdy patrzymy na astrologię z psychologicznej perspektywy Księżyc musi przyciągać nasz wzrok. Symbolizuje on to co nieświadome, to głęboko ukryte w naszej psychice – a nawet samą Psyche. Opowiada on historię o naszych emocjach, o potrzebach, które za nimi stoją, o tym jak reagujemy na świat i jak wiążemy się z innymi ludźmi. 

To nasze „ukryte Ja” – ta część nas, którą pokazujemy tylko najbliższym, albo ukrywamy nawet przed samym sobą. Często nie lubimy tej części, zbyt dużo tam zranień z dzieciństwa, niezrozumiałych emocji, reakcji i odruchów, których wolelibyśmy nie mieć. Ta część, nasza to Wrażliwość, która tak często mylona jest za słabością, czy zależnością… a która jest bramą do doświadczania swojego życia w pełni, do rozpoznawania co jest dla mnie dobre i zaspokajania najgłębszych potrzeb, bramą do zaufania, poczucia szczęścia i do miłości.

 

Na wykładzie inicjującym serię Akademii Astrologii Pełni opowiem Wam więcej

o symbolice i psychologii Księżyca 

Co jednak dla mnie szczególnie ważne nie zatrzymamy się na teoriach Freuda czy Junga, a pójdziemy dalej tam gdzie z teorii rodzą się praktyczne rozwiązania. Ważną bazą będzie dla nas teoria poliwagalna Porgesa opisująca stany regulacji i to co się z nami dzieje na poziomie biologicznym gdy ciało (a na poziomie astrologicznym nasz Księżyc) rejestruje zagrożenie i jak możemy się samoregulować po doświadczonym stresie. 

Dla nas ważne będzie to do zrozumienia jak działa Księżyc, a także dlaczego czasem możemy się zachowywać tak jakbyśmy „celowo” pogarszali naszą sytuację. W ramach wykładu będę opisywać na przykładzie wybranych znaków księżycowych, jak różne mogą być nasze potrzeby, sposoby wyrażania emocji, oraz samoregulacji, a także dlaczego doświadczamy dziwnej „niemocy” w wybranym obszarze. 

Ważne też będzie nauczenie się, jak rozpoznawać, że jesteśmy przeciążeni, zwłaszcza jeśli towarzyszy temu odcięcie od emocji i ciała. Pozycja Księżyca w naszym horoskopie urodzeniowym będzie tu dla nas Przewodnikiem 🙂

Do wykładu będą dołączone materiały, w których opisuję wszystkie pozycje Księżyca w znakach, a także krótka instrukcja jak sprawdzić gdzie jest nasz Księżyc.

Z kursu dowiesz się:

Czego potrzebujesz, by czuć się bezpiecznie, komfortowo i jak budować swoją bazę bezpieczeństwa?

  Jak instynktownie reagujesz na otoczenie i jak odruchowo wchodzisz w kontakt z innymi?

Jak doświadczasz i wyrażasz emocje? i że to ok, że doświadczasz tego inaczej niż inni

  W jakiej sferze życia manifestuje się Twoja emocjonalność, zmienność i potrzeba opieki?

  Dlaczego czasem działamy odwrotnie do tego, czego potrzebujemy z innymi?

Jakie jest nasze dziecięce zranienie?

  Po czym poznać, że jesteśmy przeciążeni, odcięci od emocji i siebie i jak możemy się wtedy regulować?

Pod jakimi przebraniami ukrywają się nasze silne emocje i co robimy odruchowo w czasie kryzysu?

Jakie praktyki na samoregulację będą dla Ciebie najlepsze?

Po wykładzie będzie możliwość uczestniczenia w kręgach księżycowych

Będą to spotkania dla osób, które mają Księżyc w tym samym znaku i co za tym idzie podobny styl doświadczania emocji i radzenia sobie z nimi. 

Będziemy wspólnie szukać, jakie rozwiązania się dla Was najlepiej sprawdzają i rozmawiać zarówno o podobieństwach, jak i o tym, jak czasem możemy odmiennie manifestować tą samą jakość. 

Pozwoli nam to poszerzyć perspektywę i wyjść poza ograniczenia w postrzeganiu samych siebie, swojej emocjonalności i potrzeb, a także wspólnie lepiej zrozumieć o czym mówi nasz / wasz / Twój / mój Księżyc 🙂

Szczegóły kursu?

Termin: 6.10.22 godz. 19:00

Miejsce: Zoom

Czas trwania ok 2h

Prowadząca: Maria Moonset Matuszewska

Cena:…

Kontakt i zapisy:…