Uważam, że szczególnie przydatne jest obserwowanie cykliczności w świecie i w nas samych, a w tym pomaga świadomość cykli planetarnych i cyklu księżycowego, któremu poświęcam dużo uwagi.

Publikuję teksty o aktualnej pozycji Księżyca, o znaczeniu nadchodzących pełni i nowiów i cieszę się ogromnie jak widzę jak te informacje rezonują z Wami 🙂 W grudniu 2013 zainicjowałam akcję na facebooku polegającą na wspólnej medytacji w czasie dokładnej godziny pełni lub nowiu łączącej ludzi w różnych miejscach globu

Od tego czasu Medytacje Księżycowe wciąż rosną i gromadzą setki uczestników gotowych wstać w tym celu w środku nocy lub zatrzymać się w podróży. Przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i więcej informacji o samym wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Podsumowując w moim podejściu kluczowe są:

Podejście psychologiczne do astrologii rozumiane jako skupienie na wewnętrznych mechanizmach, które stoją za naszymi działaniami i doświadczeniami, a w szczególności na dynamice w naszym Teatrze Wewnętrznych Postaci

Podejście psychologiczne oznacza też nastawienie nie na samo przekazywanie wiedzy, ale na to by była ona pomocna, wspierająca w rozwoju i w integrowaniu tego co trudne. W pracy z klientem ważne jest więc przed wszystkim to, w jakim on jest miejscu w życiu, jakie ma potrzeby, jakie możliwości, co na ten moment może mu pomóc. 

Przekazywanie „wszystkiego co astrolog widzi” na raz to niemal zawsze będzie za dużo, szczególnie gdy myślimy o procesie integracji informacji i wprowadzania zmian w życiu. Identycznie gdy pracujemy z własnym kosmogramem – ważniejsze jest dogłębne zrozumienie i zintegrowanie jednego aspektu, który jest dla nas wyzwaniem, niż umiejętność wymienienia wszystkich nawet marginalnych aspektów i czynników.

Cykliczność i dynamiczność – nikt nie jest tylko jednym znakiem zodiaku (właściwie to jesteśmy całym zodiakiem 😉 – o tym więcej piszę w tym tekście), a na dodatek przechodzimy przez nieustające zmiany i fazy. Patrząc metaforą Teatru – coraz to inni aktorzy wychodzą na scenę, czasem „drugoplanowi” zastępują „pierwszoplanowych”, fabuła się rozwija, przesuwają się akcenty. 

Zodiak postrzegany dynamicznie jest też wspaniałym przewodnikiem w naszych doświadczeniach pokazującym, w której fazie np. relacji czy projektu jesteśmy i jakie mamy w związku z tym lekcje do przerobienia, zanim wejdziemy do kolejnego.

Przekazywanie wiedzy, z której można samodzielnie skorzystać, wspierającej poznawanie siebie i samoakceptację, a także integrowanie wewnętrznych konfliktów i trudności i przekuwanie ich najcenniejsze zasoby. 

Ważnym elementem tej ścieżki jest uczenie się jak możemy lepiej o siebie zadbać, przyjąć różne nasze sprzeczne nieraz potrzeby i sposoby ekspresji i znaleźć balans w cyklicznym dbaniu o każdą z naszych Wewnętrznych Postaci.

Kontakt

Maria Moonset Matuszewska

Proszę o pisanie na  maila 

astrologiapelni@gmail.com

(na fb rzadko odbieram wiadomości)

Dołącz do mnie

Astrologia pełni
Moonset story